Blog

#saaldigital – czy warto u nich zamówić fotoksiążkę?

#saaldigital – czy warto u nich zamówić fotoksiążkę?

Z wielką przyjemnością (i to całkiem za darmo!) przetestowałam jeden z produktów firmy Saal Digital. Jest ona niemieckim producentem fotoproduktów. Firma prowadzi obecnie kampanię marketingową, której (wg regulaminu) celem jest wymiana: „wybrany fotoprodukt w kwocie 200 zł. w zamian za szczerą recenzję”.

Zdecydowałam się na wykonanie fotoksiążki w formacie 28×19, 28 stron na błyszczącym papierze. Długo zastanawiałam się, czy okładkę również pozostawić błyszczącą, jednak w końcu wybrałam matową. Później miałam obawy, czy matowa okładka – pomimo iż pewnie bardziej trwała niż błyszcząca – będzie tak samo efektowna. Na szczęście nie zawiodłam się o czym napiszę niżej. Do projektu wykorzystałam zdjęcia z mojego ślubu, które wykonała firma Studio A z Żywca (reportaż) oraz Izabela Lindner (sesja plenerowa). Dlaczego akurat wybraliśmy te zdjęcia? O tym dowiecie się z dalszej części wpisu.

fotoksiążka_saaldigital

Projekt.

Projekt fotoksiążki trzeba wykonać samodzielnie. Na stronie producenta jest dostępna aplikacja, która daje możliwość zaprojektowania materiału z niezliczoną ilością przeróżnych szablonów. Można również poukładać zdjęcia według własnego uznania i pomysłu. Program ma wiele przydatnych narzędzi, a co spodobało mi się najbardziej – to wskaźnik, który oceniał jakość dodawanego zdjęcia. Ma to zapobiec niepożądanym efektom na wydruku. Projektowanie zajęło mi jakieś dwie godziny, jednak program jest na tyle prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Mi trochę  z tym zeszło, bo testowałam różne formy i układy.

Gotowy projekt można udostępnić znajomym w postaci linka. Projekt przechowywany jest przez producenta przez pewien okres czasu, dzięki czemu istnieje możliwość jego powielenia (co ja przykładowo na przykład uczynię, tym razem pełnopłatnie).

fotoksiążka_saaldigital

fotoksiążka_saaldigital fotoksiążka_saaldigital

Po zaprojektowaniu materiału należało uzupełnić dane do wysyłki oraz wybrać metodę płatności. Aplikacja samodzielnie wysłała mój projekt i zamówienie na serwer producenta. Wszystko to było dziecinnie proste! A co najważniejsze – wykonane dokładnie według mojego pomysłu.

Zamówienie i realizacja.

Zaskoczona prostotą aplikacji i szybką wysyłką z góry założyłam, że realizacja pewnie potrwa ze dwa tygodnie – zwłaszcza, że produkcja odbywa się w Niemczech i stamtąd też miała przyjść przesyłka. Jakie było moje zaskoczenie, gdy w dwa dni po wysłaniu projektu status zamówienia oznajmił, iż fotoksiążka została wysłana! Dokładnie w tydzień po zatwierdzeniu projektu odwiedził mnie kurier z przesyłką – pięknie zapakowaną i zabezpieczoną przed uszkodzeniem dzięki bardzo grubej tekturze.

fotoksiążka_saaldigital fotoksiążka_saaldigital

Ocena?

Oczywiście najbardziej ucieszyła mnie jakość wykonania produktu. Matowa okładka okazała się naprawdę miła w dotyku. Podobne odczucia miałam, gdy kiedyś miałam okazję mieć w rękach wysokiej jakości wizytówek za niebagatelną kwotę, które dla uzyskania ekskluzywnego efektu, pokryte były szlachetną powłoką. Środek książki nie budził żadnych moich wątpliwości, wszystkie zdjęcia i kolory zostały dokładnie odwzorowane, z najwyższą starannością.

fotoksiążka_saaldigital fotoksiążka_saaldigital

Z całą pewnością mogę polecić wykonanie fotoksiążki. Naprawdę przykładają się do jakości. A jak nie od dziś wiadomo – mnie byle co nie zadowoli.

Wraz z moim Mężem fotoksiążkę podarowaliśmy naszym rodzicom z okazji ich rocznicy ślubu. Reakcja rodziców? Bezcenna. Byli zachwyceni prezentem.

fotoksiążka_saaldigital